GEA - optymalizuje centrale wentylacyjne

Drukuj
Kategoria: Wentylacja
Opublikowano

Firma GEA zaprezentowała technicznie i wizualnie przeprojektowane obudowy w swoich centralach wentylacyjnych. Nowe obudowy dotyczą zarówno jednostek kompaktowych GEA COM4, urządzeń o modułowej budowie GEA CAIRplus jak i osuszaczów GEA CAIRfricostar przeznaczonych dla basenów i pływalni.

Proces przeprojektowania nie opierał się tylko na poprawie ogólnej stabilności, jakości i poprawie wizualnego wrażenia, ale projektanci GEA zwrócili szczególną uwagę na kwestie szczelności i ulepszeń termicznych. Cała konstrukcja obudowy (składający się z kombinacji aluminiowych profili i płyt) została przeprojektowana a główną uwagę zwrócono na zwiększenie izolacji cieplnej.

Nowe centrale wentylacyjne GEA, fot. gea-aircondition.com
W ramach ulepszeń zwiększono grubość płyty z 50 do 60 mm. Dzięki tym dodatkowym 20% grubości, nawet podstawowa wersja jednostek GEA CAIRfricostar spełnia teraz wymagania specyfikacji dla klasy izolacji cieplnej T2. Dzięki nowo opracowanej koncepcji wykonania izolacji termincznej centrale charakteryzują się  lepszą stabilnością. Wszystkie połączenia sekcji profili są wyposażone w uszczelnienia zapobiegające tworzeniu się efektu zimnego mostka. Jako opcja wszystkie drzwi mogą być wyposażone w wymienne uszczelki.

Żródło: gea-airtreatment.com

Powered by Bullraider.com
Copyright 2011 GEA - optymalizuje centrale wentylacyjne.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free