Bezgłośna wentylacja - komfort w Twoim domu

Drukuj
Kategoria: Wentylacja
Opublikowano

W pomieszczeniach, w których przebywamy każdego dnia znajdują się różne źródła hałasu w tym system wentylacyjny, centralne ogrzewanie czy klimatyzatory.
Aby wyeliminować uciążliwe dźwięki warto stosować sprawdzone rozwiązania, których praca jest nie tylko cicha, ale także korzystnie wpływa na samopoczucie mieszkańców. Michał Sitek, Dyrektor Generalny Dospel wyjaśnia, na co zwracać uwagę przy dobrze komponentów systemu wentylacyjnego.

Dodaj komentarz (1)

Czytaj więcej...

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna

Drukuj
Kategoria: Wentylacja
Opublikowano

Do niedawna z wentylacją mechaniczną mieliśmy do czynienia tylko w zakładach przemysłowych a w budynkach mieszkalnych dominowała prawie całkowicie wentylacja grawitacyjna. Ostatnimi czasy znacząco się to zmienia. Spowodowane jest to większym komfortem i oszczędnościami jaki daje nam wymuszony obieg powietrza oczywiście przy zastosowaniu w układzie wymiennika ciepła. Wymiennik ten odbiera ciepło z usuwanego powietrza i przekazuje je nawiewanemu jednocześnie odbierając nadmiar wilgoci co może mieć znaczącą zaletę w miejscach narażonych na powstawanie pleśni i grzybów.

Dodaj komentarz (0)

Czytaj więcej...

GEA - optymalizuje centrale wentylacyjne

Drukuj
Kategoria: Wentylacja
Opublikowano

Firma GEA zaprezentowała technicznie i wizualnie przeprojektowane obudowy w swoich centralach wentylacyjnych. Nowe obudowy dotyczą zarówno jednostek kompaktowych GEA COM4, urządzeń o modułowej budowie GEA CAIRplus jak i osuszaczów GEA CAIRfricostar przeznaczonych dla basenów i pływalni.

Dodaj komentarz (0)

Czytaj więcej...

Wentylacja garażu samochodowego

Drukuj
Kategoria: Wentylacja
Opublikowano

Garażowanie samochodu jest jednym ze sposobów na ochronę własnego samochodu przed włamaniami i uszkodzeniami. Znacznie skraca również czas potrzebny na uruchomienie samochodu w zimie. Aby jednak garaż spełniał swoją funkcję ważne jest aby w tym pomieszczeniu działała prawidłowo wentylacja.

Dodaj komentarz (2)

Czytaj więcej...

Wentylacja mechaniczna w budynkach mieszkalnych

Drukuj
Kategoria: Wentylacja
Opublikowano

Wentylacja w budynku, zdj. sxc.huW budynkach mieszkalnych zastosować można dwa systemy wentylacyjne, wentylację naturalną lub wentylację mechaniczną. Ponieważ pierwsza zależna jest od wielu czynników na które nie mamy wpływu, takich jak temperatura, ciśnienie, siła wiatru, dla lepszego komfortu użytkowników lepszym rozwiązaniem staje się wybór wentylacji mechanicznej. W obrębie układu wentylacji mechanicznej przepływ powietrza wymuszają wentylatory, a układ natomiast może zostać wzbogacony o wiele dodatkowych urządzeń. Mogą to być m.in. filtry powietrza, nawilżacze czy wymienniki ciepła służące jego odzyskiwaniu.

Układ wentylacji mechanicznej może pracować w trzech systemach:

Dodaj komentarz (0)

Czytaj więcej...

Copyright 2011 Wentylacja.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free