Arkema zamierza wybudować fabrykę 1234yf

Drukuj
Kategoria: Klimatyzacja
Opublikowano

Firma Arkema ogłosiła, że rozpocznie budowę fabryki której zadaniem będzie produkcja czynnika chłodniczego 1234yf. Przewidywane uruchomienie produkcji ma nastąpić w 2016 roku. W oświadczeniu firmy czytamy, że czynnik 1234yf będzie spełniał przyszłe potrzeby oraz formalne wymogi, które będą obowiązywać w przyszłości na rynku klimatyzacji samochodowej.

Jako tło decyzji firma wskazuje Dyrektywę Unii Europejskiej dotyczącą klimatyzacji samochodowej, która zabrania używania czynników chłodniczych o współczynniku GWP (Global Warming Potential) większym niż 150 w nowo zaprojektowanych samochodach wyprodukowanych od początku 2013 roku i we wszystkich nowych samochodach wyprodukowanych od stycznia 2017 roku.
Jako wiodący dostawca czynników chłodniczych na rynek klimatyzacji samochodowej, firma zwróciła uwagę, że producenci samochodów nie otrzymali wystarczająco jasnego stanowiska dotyczącego dostępności i warunków dostawy czynnika 1234yf co wpłynęło na ograniczony postęp we wprowadzaniu nowego czynnika do użytku. Arkema wierzy, że dzięki tej inwestycji nastąpi przywrócenie zaufania do czynnika 1234yf w całym przemyśle motoryzacyjnym a zapewnienie handlowych ilości czynnika spowoduje stopniowe zmniejszanie udziału R134a.
Arekema realizuje inwestycję w 2 etapach w oparciu o własną technologię. Pierwszy etap zlokalizowany w Azji ma na celu zaspokojenie bieżących potrzeb. Druga faza inwestycji w Europie będzie realizowana w celu pełnego zastąpienia R134a po roku 2017.
Arkema jest wiodącym producentem czynnika chłodniczego o globalnym zasięgu, z centralą we Francji. W Polsce Arkema posiada fabrykę w Inowrocławiu.

Powered by Bullraider.com
Copyright 2011 Arkema zamierza wybudować fabrykę 1234yf.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free