Nowe urządzenia GEA GLAC CA2 bardziej wydajne i cichsze

Drukuj
Kategoria: Klimatyzacja
Opublikowano

GEA GLAC CA2

Nowymi, bardziej energooszczędnymi, chłodzonymi powietrzem agregatami chłodniczymi GEA GLAC 2150-4840 CA2, GEA zastąpiła dawne urządzenia GLAC 1502-8404-BA2. Nowe modele CA2 zostały zaprojektowane do instalacji na zewnątrz. Z maksymalnymi wartościami mocy chłodniczej w granicach 295 do 1818 kW, są bardzo efektywne do zastosowania dla średnich i dużych instalacji.

Nowe agregaty są dostępne w 24 rozmiarach jako wersja standardowa oraz w wersji niskohałasowych (SL), które są do 12 dB cichsze. Efektywność energetyczna modeli SL jest większa niż kiedykolwiek wcześniej i jest porównywalna do standardowych jednostek. Dodatkowo istnieje 20 wersji urządzeń o wysokiej wydajności energetycznej (HE), które posiadają klasę energetyczną A wg klasyfikacji wydajności Eurovent.

Agregaty CA2 pracują z 2 do 4 obiegami chłodniczymi (z czynnikiem R-134a). Sprężarki są bezstopniowe ze zintegrowanym suwakiem mocy, co zapewnia efektywność kosztową. Inne ulepszenia to zmniejszenie długości orurowania i zoptymalizowanie układu rurociągów co oznacza mniejsze spadki ciśnienia a w konsekwencji większą wydajność. Elektryczny zawór rozprężny montowany we wszystkich wersjach prowadzi do oszczędności energii zwłaszcza podczas pracy z częściowym obciążeniem.

Z funkcji opcjonalnych modele GEA GLAC-CA2 mogą obsługiwać wlot powietrza o temperaturze pomiędzy -18 a 50 °C i mogą zmniejszyć temperaturę czynnika chłodzącego nawet do -8°C.

Jak podaje producent, różne dodatkowe funkcje urządzeń mogą być dostosowane do wymagań klienta. Funkcje te obejmują m.in. wentylatory o zmiennej prędkości do szczególnie wydajnej i spokojnej pracy z częściowym obciążeniem oraz kondensatory korekcji współczynnika mocy. GEA GLAC-CA2 oferuje także interfejsy ze wszystkimi systemami zarządzania budynkiem.

GEA oferuje mnóstwo rozwiązań aby przedłużyć życie tych jednostek włączając siatki ochronne, w celu ochrony żeber wymiennika ciepła i rożne powłoki ochronne w celu umożliwienia instalacji w przestrzeniach częściowo agresywnych lub słonych. Dodatkowo wszystkie modele CA2 są fabrycznie wyposażone w specjalnie chroniony wyświetlacz. Interfejs sterowania dostępny jest obecnie w 19 językach.

GEA GLAC CA2

 źródło: gea-airtreatment.com

 

 

Powered by Bullraider.com
Copyright 2011 Nowe urządzenia GEA GLAC CA2 bardziej wydajne i cichsze.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free