Daikin ogłasza wprowadzenie R32 w Europie

Drukuj
Kategoria: Klimatyzacja
Opublikowano

Firma Daikin ogłosiła, że już jesienią 2013 roku wprowadzi w Europie pierwsze urządzenie, które używa „łagodnie łatwopalnego” czynnika chłodniczego R32. Po ogłoszeniu pod koniec zeszłego roku czynnika R32 jako alternatywy dla R410A na Dalekim Wchodzie, producent ogłosił wprowadzenie ulepszonego Ururu Sarara w Europie.

Według Daikin wielokrotnie nagradzany Ururu Sarara dzięki zastosowaniu R32 oferuje bardzo dużą sprawność energetyczną a jednocześnie niski współczynnik GWP (Global Warming Potential). Powinien on osiągnąć współczynnik SEER (Sezonowy Współczynnik Efektywności Chłodniczej) na poziomie 9,54 a współczynnik SCOP (Współczynnik Sezonowej Efektywności Grzewczej) na poziomie 5,9 co sytuuje je w najwyższej klasie efektywności energetycznej A+++.

Zastosowanie R32 zmniejsza także GWP dla urządzenia. Wartość wskaźnika GWP dla R32 to tylko 675 co w porównaniu z R410A (GWP=2088) daje redukcję o 68%. Zwraca się także uwagę, że jednoskładnikowy czynnik R32 jest także znacznie łatwiejszy do recyklingu.

źródło: acr-news.com

Powered by Bullraider.com
Copyright 2011 Daikin ogłasza wprowadzenie R32 w Europie.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free