Urządzenia wstępnie napełniane pozostaną na rynku?

Drukuj
Kategoria: Klimatyzacja
Opublikowano

Unia EuropejskaPrzedsiębiorcy zrzeszeni w organizacji AREA  obawiają się, że propozycja zakazu produkcji i dystrybucji urządzeń wstępnie napełnionych czynnikiem chłodniczym (pre-charged) w Europie ma małe szanse na powodzenie. Wg Graeme Fox'a podczas kolejnego spotkania Komisji Ochrony Środowiska Parlamentu Europejskiego w sprawie zmian regulacji dotyczących f-gazu, propozycja zakazu produkcji i dystrybucji urządzeń wstępnie napełnionych wygląda na przegraną w obliczu sprzeciwu producentów urządzeń dla branży klimatyzacji i chłodnictwa oraz Irlandzkiej propozycji kwotowej.

Graeme Fox mówił o tej propozycji podczas odbywającej się w czerwcu XV Europejskiej Konferencji Technologii Klimatyzacji i Chłodnictwa w Mediolanie. Według AREA, Irlandia, która obecnie sprawuje prezydencję Unii Europejskiej zaproponowała ustanowienie kwot produkcyjnych zamiast całkowitego zakazu sprzętu wstępnie napełnionego czynnikiem chłodniczym.

W wystąpieniu Greame Fox zwrócił także uwagę na brak jednolitego stanowiska branży w stosunku do propozycji całkowitego zakazu produkcji tego rodzaju urządzeń. W szczególności dotyczy to niektórych producentów, którzy obawiając się spadków sprzedaży urządzeń nie popierają wprowadzenia takich regulacji.

Powered by Bullraider.com
Copyright 2011 Urządzenia wstępnie napełniane pozostaną na rynku?.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free