Ogniwa paliwowe nowym źródłem energii dla chłodnictwa

Drukuj
Kategoria: Chłodnictwo
Opublikowano

Handlowcy branży spożywczej w Texasie, Kalifornii i Nowym Jorku wkrótce będą mieli lody, mrożonki i świeże produkty dostarczane przez chłodnie, których jednostki chłodnicze zasilane są przez ogniwa paliwowe, czystą technologię, która zapewnia cichą energię przy znacznym zmniejszeniu emisji.

Ogniwa paliwowe będą wykonywać pracę normalnie robioną przez silnik wysokoprężny, który utrzymuje ładunek w odpowiedniej temperaturze w momencie gdy dostarczane są produkty. Naukowcy z Amerykańskiego Departamentu Energii, który nadzoruje projekt przewidziany na dwa lata, wierzą, że będzie to pierwszy projekt w którym chłodnie będą wyposażone w ogniwa paliwowe - urządzenia produkujące energię elektryczną w wyniku reakcji chemicznej wodoru i powietrza, którego wyłącznymi produktami są ciepło i woda.

Dwóch producentów ogniw paliwowych otrzyma od DOE po 650 tysięcy dolarów dotacji w celu finansowania wdrożenia. Amerykanie szacują, że w na drogach USA jeździ ok. 300 000 chłodni napędzanych obecnie silnikami spalinowymi a wprowadzenie ogniw paliwowych spowoduje znaczną redukcję emisji zanieczyszczeń i hałasu. Poprzez oszczędność paliwa spodziewane są także duże korzyści ekonomiczne.

Powered by Bullraider.com
Copyright 2011 Ogniwa paliwowe nowym źródłem energii dla chłodnictwa.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free