Mitsubishi Electric otwiera nowy obiekt badawczy w Szkocji

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

Mitsubishi Electric Air Conditioning Systems Europe Ltd. (M-ACE), spółka zależna japońskiego koncernu Mitsubishi Electric Corporation, uruchomiła w Szkocji "sztuczny dom", obiekt do testowania produktów z zakresu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Firma, która obchodzi swoje 20-lecie produkcji urządzeń dla rynku HVAC, będzie korzystać z obiektu w celu wsparcia ekspansji gospodarczej w Europie.

Celem, zbudowanej kosztem 700 tys. funtów placówki jest gromadzenie, analiza i ocena rzeczywistych danych, które będą wykorzystane do opracowania i optymalizacji urządzeń HVAC na rynku europejskim. Obiekt składa się z dwóch domów podobnych do powszechnie budowanych w Wielkiej Brytanii i obiektu kontrolnego. Domy są identyczne, dwupiętrowe trzypokojowe konstrukcje o powierzchni mieszkalnej 64 m2 i powierzchni podłogi 94,6 m2. Wyposażono je w łącznie 1400 czujników do pomiaru temperatury, wilgotności i monitorowania działania sprzętu. W jednym z domów zainstalowano system ogrzewania kotłem wodnym a w drugim pompę ciepła.

M-ACE i brytyjski oddział Mitsubishi Electric R&D Centre Europe, B.V. (MERCE UK) współpracują w dziedzinie badań i rozwoju a także produkcji i sprzedaży pomp ciepła i produktów Mitsubishi Electric przeznaczonych dla rynku HVAC w Europie. Włączając budowę prezentowanej jednostki badawczej, spółki z grupy zamierzają zainwestować około 20 milionów funtów i zatrudnić w ciągu najbliższych 3 lat w Europie 100 dodatkowych pracowników.

Na podstawie materiałów prasowych Mitsubishi Electric Corporation

Powered by Bullraider.com
Copyright 2011 Mitsubishi Electric otwiera nowy obiekt badawczy w Szkocji.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free