Rodzaje klimatyzatorów

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

      Klimatyzatory, depositphotos.com    Klimatyzator jest prostym i coraz tańszym sposobem na poprawienie komfortu życia podczas upałów. Coraz częściej klimatyzacja przestaje być luksusem, a staje się standardem. Zależnie od wymagań, oczekiwań, a przede wszystkim zasobów finansowych można dobrać  odpowiednie dla siebie  urządzenie.

 

Ze względu na budowę można wyróżnić:

  • klimatyzatory typu kompakt (monoblokowe),
  • klimatyzatory typu split,
  • klimatyzatory typu multi - split.


Klimatyzatory typu kompakt

Klimatyzatory typu kompakt (monoblokowe), składają się z pojedynczej jednostki (parownik i skraplacz występują razem), obie funkcje pełni jedno urządzenie. Jednostki tego typu montowane są tam gdzie występują ograniczenia powierzchniowe.

W systemie kompakt występują:

  • klimatyzatory przenośne (mobilne), które mogą być dowolnie lokalizowane;
  • klimatyzatory okienne (okienno - ścienne), które instalowane są w otworze okiennym lub murze, są proste w montażu i obsłudze, niedrogie. Wadą ich jest stosunkowo głośna praca.

 

Klimatyzatory typu split

Klimatyzatory typu split (dwuczęściowe, dzielone) składają się z dwóch jednostek : wewnętrznej - parownika i zewnętrznej - sprężarki, które mogą być połączone ze sobą systemem hydraulicznym - linią chłodniczą (freonową) lub układem elektronicznym (sterującym).

 

Klimatyzatory typu multi - split

Klimatyzatory typu multi - split zbudowane są na podobnej zasadzie jak poprzednie, a różnica polega na tym, że do jednostki zewnętrznej można podłączyć wiele jednostek wewnętrznych.

W przypadku klimatyzatorów typu split i multi - split możliwe są następujące rozwiązania montażowe:

  • klimatyzatory ścienno - przysufitowe, które montowane są bezposrednio do stropu. powietrze tutaj płynie szybko pod sufitem, następnie zwalnia i przepływ w pomieszczeniu jest równomierny. ten typ klimatyzatorów jest odpowiedni do wysokich pomieszczeń;
  • klimatyzatory przypodłogowe, które budową i kształtem przypominają grzejnik, mogą być montowane w dowolnym miejscu( we wnękach, tam gdzie są trudności w montażu klimatyzatorów);
  • klimatyzatory kasetonowe, które montuje się w konstrukcji sufitu podwieszanego. najczęściej są one stosowane w biurach, sklepach, salonach firmowych, gdzie ważna jest estetyka;
  • klimatyzatory kanałowe, które umożliwiają jednoczesne klimatyzowanie kilku pomieszczeń. Temperatura nawiewanego powietrza ustawiana jest jako średnia ze wszystkich pomieszczeń, a powietrze rozprowadzane jest bardzo dokładnie i równomiernie.

 

Powered by Bullraider.com
Copyright 2011 Rodzaje klimatyzatorów.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free